V pondelok 9.5. 2022 sme zorganizovaliii ďalšiu zo série prednášok venovaným starostlivosti o izbové rastliny, Na prednáške sme sa dozvedeli množstvo inšpirácií Prednášať nám prišla Lucia Bohumelová z Kvetinárstva Voňavý raj vo Vajnoroch.

NR SR schválila možnosť získať jednorazovú finančnú pomoc, ktorá bude vyplatená osobe, ktorá do konca roka 2021 dovŕšila 60 rokov, má trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenska a zároveň na Slovensku aj absolvovala očkovanie proti Covid-19:

V sobotu 28.9.2021 sa konala v Rakúsovom parku brigáda, na ktorej sa okrem našich členov z Jednoty dôchodcov Vajnoory zúčastnili aj viacerí dobrovoľníci z Vajnor. Cieľom stretnutia bolo dočistenie priestoru, vyčistenie betónu a vytvorenia štrkového lôžka v okolí lavičiek. Všetkým aktívnym zúčastneným ďakujeme za pomoc a už teraz sa tešíme na...

Pretvorenie nevyužívaného priestoru Rakúsovho parku (známeeho aj ako Rakús park) na miesto pre aktívne trávenie voľného času seniorov, ale aj širokej verejnosti . Za účelom lepšieho funkčného využitia priestoru plánujeme priestor doplniť o prvky slúžiace pre aktívny oddych na čerstvom vzduchu - petangové ihrisko s lavičkami po boku a šachové...

Svojim umiestnenám v tieni stromov rozšíria pôsobenie aktívnych členov miestneho šachového klubu o možnosť hrať šach pod holým nebom. Externý šach bude využívať aj široká verejnosť napr. počas stretnutí so svojimi priateľmi, či známymi.