Petangové gule

Petangové gule sú k dispozícii v kaviarni Prešík za vratnú zálohu 5 EUR v pracovné dni 7,30 - 22.0O h a počas víkendov a sviatkov 11.00 - 22.00 h. 


Aj napriek dnešenému upršanému počasiu sme sa spoločne vybrali na doobedňajší výlet za históriou Bratislavy. Vyrazili sme od nášho nového petangového ihriska a vďaka vynikajúcej atmosfére, ktorá nás sprevádzala počas celého výletu sme opäť bohatší o ďalšií pekný zážitok.

Milí priatelia, teší nás že o naše aktivity sa zaujímajú aj médiá, čoho dôkazom je aj rozhovor predsedu Jeednoty dôchodcov Vajnory Jána Krištofiča a jeho manželky Vierky s redaktorkou z Rádia Regina Beátou Repíkovou, ktorý si môžete vypočuť TU: https://reginazapad.rtvs.sk/clanky/ludia/268813/vajnorcania-si-vytvorili-nove-komunitne-miesto

Zámer revitalizovať Rakús park vybudovaním Petangového ihriska a osadením šachových stolíkov a nového mobiliáru sa podarilo zrealizovať aj vďaka aktívnemu zapojeniu členov Jednoty dôchodcov Vajnory a rodičov s deťmi z miestneho Klubu rodičov a detí - Vajnory.

V piatok 10.septembra sa v Rakús parku konalo slávnostné otvorenie Petangového ihriska. Okrem aktívnych seniorov z Jednoty dôchodcov sa na podujatí zúčastnil aj starosta Vajnor' Michal Vlček spolu so zástupcami mestskej časti, miestneho farára Jozefa Kovačika a pozvanie na slávnostné otvorenie prijal aj primátor hlavného mesta Matúš Vallo.